ДЕСЯТЬ ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ,

 

або поради американського психолога доктора Віктора Клайна.

 

 1. НЕ МАРНУЙТЕ ЧАСУ ДИТИНИ. У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання. Пізніше засвоїти їх набагато важче.
 2. ФОРМУЙТЕ САМОПОВАГУ. Висока самооцінка додає сміливості ризикувати, братися за нове, і, навіть зазнавши невдачі, все ж таки перемагати. Необхідно розвити в дитині такі здібності, прищеплювати такі навички, котрі б вирізняли її з-поміж інших, викликали б повагу у ровесників та дорослих. Діти мають знати, що майбутні добробут, успіх залежить від них самих. Батьки також спрямовують та зміцнюють дружбу дитини.
 3. НАВЧІТЬ ДИТИНУ СПІЛКУВАТИСЯ. Умови, за яких у дитини виробляються корисні навички:
 • щира любов до батьків (дає відчуття захищеності);
 • приязне ставлення до навколишніх;
 • зовнішня привабливість (одяг, манери);
 • правильне соціальне оточення (батьки, вчителі, ровесники);
 • висока самооцінка (впевненість в собі);
 • вміння спілкуватися, підтримувати розмову.
 1. ПИЛЬНУЙТЕ ЩОБ ДИТИНА НЕ СТАЛА “ТЕЛЕМАНОМ”. За середніми даними дитина перебуває перед блакитним екраном 50 годин на тиждень. Телевізор та відео – злі чарівники, що гальмують в дітей розвиток лівої півкулі (мовної) головного мозку. Краще займати дитину спортом, музикою, читанням…
 2. ВИХОВУЙТЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСЬ, ПОРЯДНІСТЬ. Не лише повсякчас пояснюйте дитині “що таке добре, а що таке зле”, а й доводьте це власною гідною поведінкою, закріплюйте гарні навички, карайте за негідні вчинки.  
 3. НАВЧІТЬ ДИТИНУ ШАНУВАТИ СІМ’Ю. Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх пілкуванням, ласкою з перших днів життя.Діти мають бачити, що йдучи на роботу чи повертаючись додому, тато й мама цілуються – це сімейний ритуал. Жінка, зігріта чоловічою любов’ю, добре ставиться до сім’ї. Усе це краще за будь-яку лекцію дасть зрозуміти дитині, що гармонійне сімейне життя – це, насамперед, рівноправ’я у стосунках, відповідальність перед коханою людиною, бажання робити для неї добре.
 4. ЖИВІТЬ У ХОРОШОМУ ОТОЧЕННІ. Якщо ви живете на соціально-психологічному смітнику, дітям важко буде вийти з пахощами троянди. Будьте прискіпливими у доборі своїх приятелів та цікавтеся репутацією друзів, яких вибирають ваші діти.
 5. БУДЬТЕ ВИМОГЛИВИМИ. Привчайте дітей до порядку в домі, гідно поводитися, організовувати своє дозвілля. Але не будьте тиранами. Запам’ятайте, що треба витратити роки, щоб діти стали розумними, відповідальними і слухняними.
 6. ПРИВЧАЙТЕ ДИТИНУ ДО ПРАЦІ. Певною мірою ви можете запрограмувати життевий успіх своїх дітей. Для цього подбайте, щоб вони без примусу набули життєвих навичок, заповніть їх життя цікавими й корисними справами. Хай з дитинства вчаться долати труднощі.
 7. НЕ РОБІТЬ ЗА ДІТЕЙ ТЕ, ЩО ВОНИ МОЖУТЬ ЗРОБИТИ САМІ. Нехай все перепробують, нехай вчаться на власних помилках. Нехай як найраніше вчаться щось робити для інших.

Спілкуйтеся з дітьми! Підіть разом на прогулянку чи просто посидьте за чашкою чаю у вечірню годину. Якщо у важку хвилину ви опинетеся як друг, а не як бос, дитина довірить вам таємницю й прислухається до вашої поради.